top of page

VINNÝ LÍSTEK

 

Šumivá  vína

Cava Portell Brut Nature                            590,-

Brut nature 

Portell, Tarragona, Španělsko

Víno žluté barvy se zelenkavými odlesky, aroma bílého ovoce (jablko, hruška). V chuti je víno vyvážené s příjemnou kyselinkou.

 

Cava Portell ICE Rosé Demi sec                      590,-

Demi sec

Portell, Tarragona, Španělsko

Svěží polosuché víno má barvu růžově lososovou, aroma granátového jablka a červeného ovoce, jemně vyvážená s tóny pečiva. V chuti je víno vyvážené se svěžím nádechem červeného ovoce a sladkým závěrem.

 

Cava Rigol 1900 Semi-Seco                           395,-

Semi-Seco

Rigol, Katalánsko, Španělsko

Zraje 12 měsíců v lahvi při konstantní teplotě mezi 12 - 14 º C. Klasická domácí odrůdová skladba 30% Macabeo, 60% Xarel-lo a 10% Parellada. Čistá a brilantní zeleno-žlutá barva. Bublinky jsou jemné a bohaté. Na vůni se odráží typická odrůdovost. V ústech je svěží a čisté s tóny tropického ovoce doplněné sladkostí.

 

Cava Portell Vintage 2017 Brut Nature Reserva       880,-

Brut nature

Portell, Tarragona, Španělsko

Víno světle žluté barvy se živými zlatými odlesky, Víno má velmi jemné aroma, v chuti se objevují toustové tóny.

Prosecco DOCG Valdobbiadene                         760,-

Brut 

Casa Vinicola Guizzo / Valdobbiadene / Itálie

Brut získaný z výběru hroznů Glera z vinice "MOLERE" mezi Guia a Santo Stefano di Valdobbiadene. Barva je světle slámově žlutá. Ve vůni objevíte ovocné tóny hrušek a broskví, lehké citrusové tóny. V chuti je elegantní, svěží a voňavé, ovocné a extrémně suché na patře, plné charakteru a sofistikované chuti.

Franciacorta '61 Satén                             1025,-

Brut

Berlucchi, Lombardie, Itálie

​ Vůně je elegantní, bohatá s tóny broskví, meruněk, tropického ovoce a čerstvě upečené briošky. V chuti silné, intezivní s příjemnou křupavou kyselinou, charakterizují toto cuvée 90% Chardonnay a 10% Pinot Noir. Hrozny se pěstují v nejprestižnějších vinicích Berlucchi a probíhá zde přísný ruční sběr do malých 18 kilových beden. Tradiční kvašení v láhvi minimálně 24 měsíců.

 

Champagne Blanc de Blancs                          2200,-

Brut

Lallier, Champagne, Francie

Blanc de Blancs je výjimečně elegantní, pocházejícíc z ušlechtilého Chardonnay a vinic Grands Crus. Zlatavé odstíny, s charakteristickou vůní, plnou jemnosti a elegance s citrusovými tóny a briošskými vůněmi. Jeho mírně sladká chuť je plná a velkorysá v ústech, s bohatou šumivostí

Bílá vína

Weinviertel Grüner Veltliner                        375,-

suché

Pleil, Weinviertel, Rakousko

Pikantní a peprný Veltlín, s jemnou vůní grapefruitu a zeleného jablíčka, doplněné bylinnými a kořeněnými tóny. Velmi jasné a šťavnaté se sílou ovoce a jemnou kyselinkou. Víno je obzvláště osvěžující.

 

Ryzlink rýnský - pozdní sběr                        375,-

polosuché

VÍNO KAMELOT, Velkopavlovická, Česká republika

Odrůda pochází pravděpodobně z německého Porýní. Víno má zelenožlutou barvu se zlatými odstíny. Typická intenzivní a velmi příjemná květinová vůně po lipovém květu s tóny čistého ovoce. Plné víno delikátní chuti s vyšším obsahem kyselin, které bývá právem nazýváno králem bílých vín.

Pinot Grigio DOC                                    540,-

suché

Perusini / Friuli / Itálie

Pinot Grigio DOC z kopce Gramogliano je Friulské bílé víno s jemnou odrůdovou vůní, vyrobené na farmě Perusini, která se nachází v Corno di Rosazzo v provincii Udine, na východních Friulských kopcích. Na pohled vypadá barva jasně slámově žlutá se zelenými odlesky. Vůně je charakteristická tóny hrušek, banánů a mandlí. Na patře je plné a ovocné s tóny žlutých květů a broskví, s dobrou chutí a dlouhým a přetrvávajícím minerálním závěrem.

dělá velmi příjemné víno. 

 

Gruner Veltliner Federspiel                         575,-

suché

Frischengruber, Wachau, Rakousko

Klasický veltlín s tóny jádrovin a v chladnějších ročnících a také květin. V chuti relativně energické, ale také harmonické a perzistentní.

Frauenweingarten vinohrad ( sklon 34% ) leží mezi Rossatzbachem a Rossatz. Půda je bohatá na živiny, poskytuje ideální podmínky pro Veltlínské zelené. Vinohrady se nacházejí na spraši. Na horním svahu se přidává pararula a migmatitově-amfibolitový materiál, erodovaný z nedalekého Dunkelsteinského lesa. 

Růžová vína

Rosé d Anjou Clair de Lune                          375,-

polosladké

Domaine des Trottieres, Valle de Loire, Francie

Barva je delikátně růžová až lososová. Osvěžující vůně máty a bílého pepře, jahod a červené bobule. Chuť je ovocná s aroma jahod a červeného rybízu. Příjemně kulaté a hladké s živostí, která vyvažuje sladkost.

Zweigelt Rosé                                       395,-

suché 

Weinviertel, Rakousko

Víno je jemné, měkké, jiskřivé a lehké na patře. Převládají příjemné osvěžující tóny ovoce.

 

Červená vína

El Picaro                                           475,-

suché

Matsu, Toro, Španělsko

Víno sytě třešňové barvy s fialovým lemem. Chuť vína je sametová, bohatá, se sladkými, zralými taniny a dlouhým závěrem s tóny zralého ovoce a dubu. Víno má intenzivní vůni s tóny zralého černého ovoce, jako jsou ostružiny a borůvky.

Lan Reserva DOCa                                    595,-

suché

Lan, Rioja, Španělsko

Víno zrálo nejméně 12 měsíců na amerických a francouzských dubových sudech a poté 24 měsíců v láhvi.  V barvě je tmavě červené. Ve vůni a v chuti nalezneme nazrálé tmavě červené třešně, vyzrálé ovocné tóny a povidla Víno doprovází příjemná a vyvážená kyselina a jemné třísloviny.

Primitivo di Manduria                               720,-

suché

Capo Zafferano, Puglia, Itálie

Je souborem několika vinařství, které naleznete v regionu Puglia a to konkrétně na vinohradech v okolí starobylého města Manduria. Úžasná příroda, která je v blízkosti Jónského moře a vinohrady, které jsou po celý den vystaveny slunci. Ano přesně odsud pochází slavné Primitivo di Manduria. Víno, ze kterého je v chuti cítit plná vyzrálost hroznů. Odrážejí se v něm tóny sušeného ovoce, višní, povidel a čokolády. Capo Zafferano je projektem lidí z Veneta, kteří chtěli produkovat tato šťavnatá vína, ale chybělo jim teplo. Po navštívení Mandurie se okamžitě zamilovali do místních vinohradů. Vznikla spolupráce s vybranými vinaři, kteří pro ně po několik let připravují jen ty nejlepší hrozny. Díky nim může region Puglie a toto skvělé Primitivo poznat celý svět.

Malbec Terroir Valle de UCO                         790,-

suché

Altos Hormigas, Mendoza, Argentina

Hrozny tohoto 100% Malbecu se sklízejí ručně. Vinice se nacházejí v údolí Valle de UCO, v regionech Vista Flores, Altamira a Eugenio Bustos. Neprůhledná éterická černá barva s fialovými záblesky. Vůně je vysoce komplexní, s tóny červeného a černého ovoce, koření, kouře a sladkého, čerstvého dřeva. Chuť má vynikající šíři a hloubku šťavnatého ovoce.Taniny jsou pevné, ale jemně zrnité, podporující chuť čerstvého bobulového ovoce. Víno má dlouhé a elegantní provedení.

El Recio                                            810,-

suché

Matsu, Toro, Španělsko

Víno se vyznačuje intenzivní a neprůhlednou granátově červenou barvou. Aroma vína obsahuje tóny černého ovoce, čokolády, pražených kávových bobů a vanilky. Chuť vína má hedvábné třísloviny, s tóny lesního ovoce, kakaa, hřebíčku a vanilky.

 

Viňa Lanciano RSVA DOCa                             925,-

suché

Lan, Rioja, Španělsko

Hrozny pocházejí z 30 -let staré vlastní vinice "Viña Lanciano.“ Víno zrálo 6 měsíců v ruských dubových sudech  a 12 měsíců ve francouzských dubových sudech. poté v láhvi po dobu 18 měsíců. Víno tmavě třešňově červené zářivé barvy. Intenzivní aroma černého a červeného ovoce s balsamico a kořením. Chutné, široká a velmi harmonické.

Barolo DOCG Rosso                                  1385,-

suché

Fratelli Serio & Batista Borgogno, Piemonte, Itálie

100% Nebbiolo, dozrává 25-30 měsíců ve velkých dubových sudech. Rubínově červená barva s granátovými odstíny, která zralostí nabírá jemných oranžových odrazů. Vůně elegantní s tóny lesních plodů, s náznaky koření. Kulatá chuť, elegantní taniny, vyvážené s nádechem červeného ovoce.

El Viejo                                           1485,-

suché

Matsu, Toro, Španělsko

Víno má hluboké karmínově-fialovou barvu. Intenzivní vůně odhaluje tóny tmavých bobulí, jako ostružiny a borůvky a minerality, které přidávají vínu složitost a čerstvost květin. Chuť vína je bohatá, harmonická, se silnými tóny tmavých bobulí, dobrou strukturou a dlouhou dochutí.

bottom of page