top of page

VINNÝ LÍSTEK

 

Šumivá  vína

Cava Rigol 1900 Brut Nature                         325,-

brut

Rigol, Katalánsko, Španělsko

Zraje 12 měsíců v lahvi při konstantní teplotě mezi 12 - 14 º C. Klasická domácí odrůdová skladba 30% Macabeo, 60% Xarel-lo a 10% Parellada. Barva je světle slámově žlutá. Na vůni jsou odrůdové složky dokonale vyvážené. Svěží a vyvážené na patře. Bez cukru. 

 

Cava Rigol 1900 Demi-Seco                          325,-

demi-Seco

Rigol, Katalánsko, Španělsko

Zraje 12 měsíců v lahvi při konstantní teplotě mezi 12 - 14 º C. Klasická domácí odrůdová skladba 30% Macabeo, 60% Xarel-lo a 10% Parellada. Čistá a brilantní zeleno-žlutá barva. Bublinky jsou jemné a bohaté. Na vůni se odráží typická odrůdovost. V ústech je svěží a čisté s tóny tropického ovoce doplněné sladkostí.

Asolo Prosecco Superiore DOCG Extra Brut           689,-

3,5 g/l Giusti, Treviso, Itálie

Příjemná čistá vůně, s typickými intenzivními a elegantními ovocnými tóny. Chuť je nejprve svěží, svěží a svěží s tóny hrušky a zeleného jablka, následovaná nezralými bílými broskvemi a divokými jarními květy.

Champagne Blanc de Blancs                         2145,-

brut

Lallier, Champagne, Francie

Blanc de Blancs je výjimečně elegantní, pocházejícíc z ušlechtilého Chardonnay a vinic Grands Crus. Zlatavé odstíny, s charakteristickou vůní, plnou jemnosti a elegance s citrusovými tóny a briošskými vůněmi. Jeho mírně sladká chuť je plná a velkorysá v ústech, s bohatou šumivostí.

 

Champagne Grand Rosé                              2255,-

brut

Lallier, Champagne, Francie

Naše smysly pohltí světle růžová barva. Potěší okouzlující vůně divoké jahody a maliny, okořeněnou citrusovými tóny. Chuť je jasná a přesná. Čerstvost se mísí se smyslnými a gurmánskými tóny lesní jahody.

Bílá vína

Weinviertel Grüner Veltliner                       325,-

suché

Pleil, Weinviertel, Rakousko

Pikantní a peprný Veltlín, s jemnou vůní grapefruitu a zeleného jablíčka, doplněné bylinnými a kořeněnými tóny. Velmi jasné a šťavnaté se sílou ovoce a jemnou kyselinkou. Víno je obzvláště osvěžující.

 

Ryzlink rýnský - pozdní sběr                       325,-

polosuché

VÍNO KAMELOT, Velkopavlovická, Česká republika

Odrůda pochází pravděpodobně z německého Porýní. Víno má zelenožlutou barvu se zlatými odstíny. Typická intenzivní a velmi příjemná květinová vůně po lipovém květu s tóny čistého ovoce. Plné víno delikátní chuti s vyšším obsahem kyselin, které bývá právem nazýváno králem bílých vín.

Pinot Grigio Longheri  IGT                         435,-

suché

Giusti, Treviso, Itálie

Pochází z oblasti Montello a Asolo, z obce Nervesa della Battaglia a konkrétně z vinice Longheri. Intenzivní, ovocná vůně s tóny hrušek a banánů. Chuť je svěží        s dobrou strukturou, trvale chutná na patře.

 

Růžová vína

Rosé d Anjou Clair de Lune                         295,-

polosladké

Domaine des Trottieres, Valle de Loire, Francie

Barva je delikátně růžová až lososová. Osvěžující vůně máty a bílého pepře, jahod a červené bobule. Chuť je ovocná s aroma jahod a červeného rybízu. Příjemně kulaté a hladké s živostí, která vyvažuje sladkost.

 

Červená vína

El Picaro                                          435,-

suché

Matsu, Toro, Španělsko

Víno sytě třešňové barvy s fialovým lemem. Chuť vína je sametová, bohatá, se sladkými, zralými taniny a dlouhým závěrem s tóny zralého ovoce a dubu. Víno má intenzivní vůni s tóny zralého černého ovoce, jako jsou ostružiny a borůvky.

Lan Reserva DOCa                                   544,-

suché

Lan, Rioja, Španělsko

Víno zrálo nejméně 12 měsíců na amerických a francouzských dubových sudech a poté 24 měsíců v láhvi.  V barvě je tmavě červené. Ve vůni a v chuti nalezneme nazrálé tmavě červené třešně, vyzrálé ovocné tóny a povidla Víno doprovází příjemná a vyvážená kyselina a jemné třísloviny.

Malbec Terroir Valle de UCO                        742,-

Altos Hormigas, Mendoza, Argentina

Hrozny tohoto 100% Malbecu se sklízejí ručně. Vinice se nacházejí v údolí Valle de UCO, v regionech Vista Flores, Altamira a Eugenio Bustos. Neprůhledná éterická černá barva s fialovými záblesky. Vůně je vysoce komplexní, s tóny červeného a černého ovoce, koření, kouře a sladkého, čerstvého dřeva. Chuť má vynikající šíři a hloubku šťavnatého ovoce.Taniny jsou pevné, ale jemně zrnité, podporující chuť čerstvého bobulového ovoce. Víno má dlouhé a elegantní provedení.

El Racio                                           765,-

suché

Matsu, Toro, Španělsko

Víno se vyznačuje intenzivní a neprůhlednou granátově červenou barvou. Aroma vína obsahuje tóny černého ovoce, čokolády, pražených kávových bobů a vanilky. Chuť vína má hedvábné třísloviny, s tóny lesního ovoce, kakaa, hřebíčku a vanilky.

Viňa Lanciano RSVA DOCa                            875,-

suché

Lan, Rioja, Španělsko

Hrozny pocházejí z 30 -let staré vlastní vinice "Viña Lanciano.“ Víno zrálo 6 měsíců v ruských dubových sudech  a 12 měsíců ve francouzských dubových sudech. poté v láhvi po dobu 18 měsíců. Víno tmavě třešňově červené zářivé barvy. Intenzivní aroma černého a červeného ovoce s balsamico a kořením. Chutné, široká a velmi harmonické.

Barolo DOCG Rosso                                 1315,-

suché

Fratelli Serio & Batista Borgogno, Piemonte, Itálie

100% Nebbiolo, dozrává 25-30 měsíců ve velkých dubových sudech. Rubínově červená barva s granátovými odstíny, která zralostí nabírá jemných oranžových odrazů. Vůně elegantní s tóny lesních plodů, s náznaky koření. Kulatá chuť, elegantní taniny, vyvážené s nádechem červeného ovoce.

El Viejo                                          1425,-

suché

Matsu, Toro, Španělsko

Víno má hluboké karmínově-fialovou barvu. Intenzivní vůně odhaluje tóny tmavých bobulí, jako ostružiny a borůvky a minerality, které přidávají vínu složitost a čerstvost květin. Chuť vína je bohatá, harmonická, se silnými tóny tmavých bobulí, dobrou strukturou a dlouhou dochutí.

 

Culmen Reserva DOCa                               2369,-

suché

Lan, Rioja, Španělsko

Víno je výsledek důkladného výběru hroznů  ze 40 –60 let staré vinice Pago El Rincon. Hrozny byly sbírány ručně, když dosáhli optimální zralosti. Toto víno zrálo 18 měsíců v nových francouzských dubových sudech a pak 18 měsíců na lahvi  získávalo láhvovou zralost. V barvě je víno intenzivní, tmavé barvy. Osloví kořeněné, pražené a ovocné vůně, s minerálními tóny. Na chuti je široký a komplexní, výrazný na patře. Dobrá a jasně uspořádaná kyselina, doplněná příjemným a sladkým taninem. Výrazné tóny  zralého ovoce, se špetkami švestek, třešní a divokých višní. Víno zanechá dlouhý a táhlý konec, který si dovolí pamatovat všechny chutě a ukáže ohromnou osobnost tohoto vína.

bottom of page